aStateOfCode
چه جوری من اوبونتو 17.10 رو نصب کردم !
چه جوری من اوبونتو 17.10 رو نصب کردم !

نمی دونم تا حالا Ttf mscorefonts installer رو نصب کردید یا نه، اگر بار اولتون باشه مثل من گیج می شید و درمی‌یابید که هر چه هم اینتر بزنید اتفاق خاصی نمی‌افته.
در این مطلب با من همراه باشید تا دریابید داستان از چه قراره . . .


داستان از این قراره که Ttf mscorefonts installer یه پکیجه برای توازیع گنو/لینوکس که اجازه میده شما تمامی فونت های True Type مایکروسافت رو نصب کنید. از نمونه هاش هم می تونم به

Arial (Bold, Italic, Bold Italic), Comic Sans MS (Bold), Courier New (Bold, Italic, Bold Italic), Georgia (Bold, Italic, Bold Italic), Impact, Times New Roman (Bold, Italic, Bold Italic), Verdana (Bold, Italic, Bold Italic)

اشاره کنم که شما خیلی راحت می تونید اینو از Software Center اوبونتو نصب کنید ولی اگر ترمینالی هستید و می خواهید دست به کد بشید می تونید دستور زیر رو بزنید :

sudo apt install ttf-mscorefonts-installer


و البته وقتی می خواهید نصب کنید با همچین چیزی مواجه می شود:

http://localhost/astateofcode/wp-content/uploads/2019/09/ttf-mscorefonts-installer.png


این یه Ncurses است که نامش مختصر شده‌ی New Curses هست، Ncurses یک کتابخانه برنامه‌نویسی هست که رابط‌های برنامه‌نویسی نرم‌افزاری را فراهم می‌کنه که یک برنامه‌نویس به کمک آن می‌تونه رابط کاربری مبتنی بر متن ایجاد کنه. این رابط‌های کاربری مستقل از ترمینال هست. به عبارت دیگر، رابط‌های کاربری که توسط این کتابخانه طراحی می‌شه، به صورت شبه-گرافیکی هست و تحت یک شبیه‌سازی ترمینال به اجرا درمی‌آیند. این کتابخانه، یکی از معدود پروژه‌های نرم‌افزاری گنو است که تحت پروانه‌ای به غیر از جی‌پی‌ال یا ال‌جی‌پی‌ال منتشر می‌شود.
که فقط و فقط یه راه حل ساده داره tab + enter و تمام 🙂

بن‌مایه ها: ویکی‌پدیا و addictivetips

خونه      گنو/لینوکس      چه جوری من اوبونتو 17.10 رو نصب کردم !

پاسخی بگذارید

textsms
account_circle
email

aStateOfCode

چه جوری من اوبونتو 17.10 رو نصب کردم !
صادقانه بگم، بابام آمد جلو چشام :/ من اوبونتو ۱۶.۰۴ داشتم و می خواستم ۱۷.۱۰ نصب کنم و
扫描二维码继续阅读
2019-09-09