aStateOfCode
نصب و استخراج فایل های rar در اوبونتو ۱۸.۰۴
نصب و استخراج فایل های rar در اوبونتو ۱۸.۰۴

اگر مثل من به تازگی اوبونتو 18.04 نصب کرده باشید و فایل زیرنویس و یا فیلمی رو با فرمت rar دانلود کرده باشید متوجه خواهید شد که ارور میده و این امر شما رو به این فکر وا می داره که «دوباره چه غلطی کردم» یا «این دیگه چرا ارور میده؟!»
خوب در ادامه با من همراه باشید و بیاید ببینیم مشکل چیه


اگر به این پست برخوردید شاید با این پیام مواجه شده باشید 

http://localhost/astateofcode/wp-content/uploads/2019/09/rar-format-is-not-supported-error.png

مشکل از اونجا شروع میشه که rar یا Roshal Archive یه نرم‌افزار اختصاصیه که توسط آقای Eugene Roshal ارائه و توسعه داده شده.

در ویکی‌پدیا آمده که rar یک فرمت فایل کامپیوتری (قالب پروند رایانه‌ای) برای فشرده سازی هست که اصلالتش برمی گرده به داس که بعد از مدتی در دیگر سیستم عامل‌ها هم به وجود آمد. البته این فرمت متن باز نیست (اختصاصیه) اما نرم‌افزارهای دیگری برای بازکردن این فرمت ارايه شده‌اند که در ویندوز ما WinRAR رو داریم که خوب اون هم نرم‌افزار اختصاصیه ولی کسی نمی خره و همه کرکی استفاده می کنند???? و در توزیع های گنو/لینوکسی ما unrar رو داریم.

به صورت پیشفرش unrar روی سیستم های یونیکسی و لینوکسی نصب نیست و برای نصب (البته با توجه به توزیع و پکیج منیجریتون) می تونید از دستور:

sudo apt install unrar 

استفاده کنید.

 unrar <command> [-<switch 1> -<switch N>] archive [files...] [path...] #SYNOPSIS

به این ترتیب که توی ترمینال اول unrar رو می زنید و بعدش command که در اینجا می تونه حرف e برای استخراج فایل ها و یا t برای تست اون ها باشه، سپس سوییچ ها رو داریم p- برای پسورد گذاشتن و +o- برای اورراید کردن هست و archive همون فایل rar مونه و مسیر هم که مسیر مون
وقتی نصب کردید می تونید به راحتی یه man unrar بگیرید که حساب کار بیاد دستتون و یا اگر حوصله ترمینال رو ندارید می تونید از همون برنامه استخراج کننده گرافیکی توزیع‌تون استفاده کنید که حالا دیگه فایل های rar رو می شناسه برای توازیع دیگر هم پیشنهاد می کنم به cyberciti یه سری بزنید.

خونه      گنو/لینوکس      نصب و استخراج فایل های rar در اوبونتو ۱۸.۰۴

پاسخی بگذارید

textsms
account_circle
email

aStateOfCode

نصب و استخراج فایل های rar در اوبونتو ۱۸.۰۴
اگر مثل من به تازگی اوبونتو 18.04 نصب کرده باشید و فایل زیرنویس و یا فیلمی رو با فرمت rar دانلود کرده باشید متوجه خواهید شد که ارور میده و این ا…
扫描二维码继续阅读
2019-09-09