اوبونتو 17.10

چه جوری من اوبونتو 17.10 رو نصب کردم !

صادقانه بگم، بابام آمد جلو چشام :/

من اوبونتو ۱۶.۰۴ داشتم و می خواستم ۱۷.۱۰ نصب کنم رفتم سایتشون و با گوشی فایل ‌iso رو دانلود کردم بعدش هم با make startup disk بوتیبل‌ش کردم startup bios رو آماده و خوش و خرم آماده نصب شدم  وقتی یو‌اس‌بی زم دیدم که فایل نصبی رو نمیاره و نمی شناسه. دو تا یو‌اس‌بی متفاوت رو تست کردم و هم با ریفوز با ویندوز و هم دیسک میکر اوبونتو ام فلش ها رو بوت کردم ولی باز هم نشناختش :(

با وجود اینکه بوت از طریق یو‌اس‌بی در بایوس رو فعال کرده بودم حتی وقتی از طریق گراب اقدام به نصب کردم باز هم نیاورد، یعنی  ls گرفتم تا فایل نصبی رو مشخص کنم (hd2,msdos2) فایل حاوی اوبونتو رو دیدم ولی وقتی می خواستم نصب کنم file system unknown می داد!

حتی با nero یه DVD رو هم بوتیبل رایت کردم ولی حتی اونو هم نشناخت،در ادامه با من همراه باشید تا بگم چه کردم ;)

ادامه مطلب

در دانشگاه به ما چه یاد دادند ؟!

در دانشگاه به ما چه یاد دادند ؟!

مدتی پیش داشتم یه مقاله از شماتیک می خوندم که درمورد علوم کامپیوتر بود و اینکه علوم برای چه کسانی مناسبه.
یه قسمت جالب اون وسط های مقاله نوشته بود که :

برای فارغ التحصیل شدن در رشته علوم کامپیوتر از یک دانشکده یا دانشگاه باید چه مفاهیمی را آموخته باشیم؟!

و این سوال برای من پیش آمد، آیا واقعا ۴ سال و خورده ای عمر بی زبون رو تلف کردیم یا واقعا اتفاقی هم برای ما آفتاده و چیزی یاد گرفتیم.

ادامه مطلب

ترس از برنامه نويسي

ترس از برنامه نويسي . . .

ترس از برنامه نويسي . . .

مي دوني بعضي چيا مشترکه ، مثل نوشتن اولين کد يا انتخاب زبان برنامه نويسيتون يا اصلا انتخاب اين رشته !
اولين اشتباهي که ممکنه به عنوان يک برنامه نويس مبتدي مرتکب بشيد اينه که فکر کنيد به قدر کافي خوب و باهوش نيستيد و یا اينکه تفکر غلطي نسبت به برنامه نويسي داريد و نميتونيد هيچ موقع برنامه نويسي رو ياد بگيريد . من باور دارم که هر کسي ميتونه حداقل در سطح مبتدي برنامه نويس باشه ، اگر يه مدت برنامه نويسي رو به صورت جدي دنبال کنه . در ابتدا کدها براي شما مثل زبان فضايي ها غيرقابل فهمه، اين يک چيز طبعيه! اما قدم به قدم bit by bit با همه قسمتها و کدها آشنا ميشيد ،سپس وقتي که معني کدها رو بفهميد ميبينيد که واقعا همه چيز منطقيه و ديگه ترسي وجود نداره.

ادامه مطلب

چرا بايد ياد بگيريم چه جوري کد بزنيم ؟

چرا بايد ياد بگيريم چه جوري کد بزنيم ؟

خوشبختانه حدود 40 | 50 ميليون يوز فعال تو کشور داريم که روزانه با اينترنت در تعامل اند اما متاسفانه تو جامعه ما بيشتر سمت شبکه هاي اجتماعی میرن و از مطالب آموزشي (در هر رشته اي) کمتر استفاده ميشه که اين امر بايد به دست خود مردم و با فرهنگ سازي هر شخص براي خودش جا بيفته .

ادامه مطلب

روز برنامه نويس !

روز ۲۵۶ام هر سال (معادل عدد ۱۰۰در مبنای شانزده ) به عنوان روز برنامه نویس نام گرفته است. عدد ۲۵۶بالاترین عدد دودویی در بین ۳۶۵ روز سال است که ارزش ویژه ای بین برنامه نویسان دارد.
برای اولین بار در سال ۲۰۰۲، کارمندان یک شرکت کامپیوتری در روسیه بودند که امضاهایی را جهت به رسمیت شناختن روزی با عنوان روز برنامه‌نویس جمع‌آوری کردند. در سال ۲۰۰۹ رئیس جمهور وقت روسیه، این روز را به عنوان روز برنامه‌نویس نام‌گذاری کرد و پس از آن کشورهای دیگر از جمله بریتانیا و ایالات متحده آمریکا این روز را به عنوان روز برنامه‌نویس پاس میدارند.
ممکن است ما عضو تیم یا شرکتی باشیم که به توسعه نرم‌افزار می پردازد، یک آزادکار و یا یک دانشجو باشیم، این روز متعلق به همه ماست. ما به کمک هم ۱۰ آذرماه -یعنی ۲۵۶امین روز سال شمسی- را به عنوان روز برنامه نویس جشن میگیریم و آن را در تقویم ملی کشورمان ثبت می‌کنیم.

متن بالا از وبسایت "روز برنامه نویس" هستش .

  • 1
  • 2

خبرنامه!

آدرس ایمیلتون :